Meditácia: Deň po dni s Al-Anon 03. september

Al-Anon / 12 krokov / 12 tradícií / 12 princípov / Slogany / Deň po dni /

„Aká je tá veľká myšlienka v Al-Anon? Čo sa skrýva za tými uisteniami, že mám moc zlepšiť formu a charakter svojho života?

Je to ukryté v slovách: Pozeraj sa na seba. Čo robím ja, čo mi spôsobuje ťažkosti alebo sťažuje tie, ktoré už mám? Mohlo by to byť v tom, že sa snažím napraviť všetko tým, že hľadám chybu u niekoho iného? V Al-Anon ma povzbudzujú k tomu, aby som skúmal svoje impulzy, motívy, činy a slová. Toto mi pomáha napraviť dôvody môjho vlastného nepokoja a neobviňovať z toho iných.

Pripomienka na dnešný deň:

Nie je ľahké prijať myšlienku, že v prvom rade sme zlyhali my. Je pre nás ťažké uveriť, že naše správanie nie je také, ako by malo byť.

Keď sa mi podarí prekonať zvyk, že budem ospravedlňovať všetko, čo robím a budem využívať také nástroje ako je ohľaduplnosť, nežnosť a úprimný záujem o iných, budú sa diať zázraky. To viem, pretože som videl, ako sa stali u tých, ktorí vyskúšali žiť podľa Al-Anon.

Myšlienka:

„Ak sa nedokážeš správať tak, ako by si chcel, ako môžeš očakávať, že iný sa bude správať tak, ako si želáš? Chceme, aby tí ostatní boli dokonalí, ale svoje vlastné chyby si nevšímame.“ (Thomas A´Kempis – parafrázované)“

#AlAnon#Spoluzavislí#DvanásťKrokov#SvojpomocnáSkupina#Uzdravenie#Alkoholizmus#RodinnáDisfunkcia#DennéZamyslenia#DeňPoDniSAlAnonom

#PozerajSaNaSeba #Kempenský

Pridaj komentár