Al-Anon 24. Jún

Al-Anon / 12 krokov / 12 tradícií / 12 princípov / Slogany / Deň po dni /

„V krokoch, ktoré predchádzajú kroku desať, sme sa zaoberali minulosťou – dá sa povedať „vyčistením domu“. Skúmali sme spomienky na krivdy, ktoré sme prispôsobili nášmu novému pohľadu na našu úlohu v živote. Teraz sa v kroku desať stáva tento postup každodenným rituálom; je to „upratovanie domácnosti“, ktoré sa deje pri večernom skúmaní udalostí dňa.

„Ďalej sme pokračovali v osobnej inventúre a zakaždým, keď sme urobili chyby, okamžite sme sa priznali.“

Ak sa tento krok stane súčasťou nášho každodenného života, nezostane nijaký zvyšok viny, kvôli ktorej by sme sa mali trápiť; vo svojom živote budeme naďalej udržiavať veci neustále v poriadku.

Pripomienka na dnešný deň:

Desiaty krok je podstatný pre sľub Al-Anon, ktorý som si dal, že budem žiť deň za dňom. Hoci nemôžem očakávať, že dosiahnem dokonalosť, môžem sledovať svoj pokrok a tešiť sa z hlbokého uspokojenia, ktoré mi prináša. Najprv to môže mať len malý zjavný účinok na moje vonkajšie okolnosti, ale keď budem vnímavý na riešenia, povedie ma to k nim.

Myšlienka:

„Pozeraj sa na seba – tam nájdeš všetky svoje odpovede.“

#AlAnon#Spoluzavislí#DvanásťKrokov#SvojpomocnáSkupina#Uzdravenie#Alkoholizmus#RodinnáDisfunkcia#DennéZamyslenia#DeňPoDniSAlAnonom

Pridaj komentár