Meditácia: Deň po dni s Al-Anon 28. október

Al-Anon / 12 krokov / 12 tradícií / 12 princípov / Slogany / Deň po dni /

„Občas sa stane, že nás zachváti nálada typu „ja chudáčik“; ovládnu nás všetky problémy, ktorým musíme čeliť. Je veľmi pravdepodobné, že sa to stane vtedy, keď začneme meniť naše zmýšľanie a začneme premýšľať o sebe a o našom vzťahu k iným. Na začiatku môžeme byť príliš analytickí a snažiť sa naraz vyriešiť príliš veľa.

Na toto rozpoloženie našej mysle existuje takmer neomylný predpis: vyprázdniť svoje mysle od všetkých myšlienok až na jednu: dnešok a to, ako ho využijem.

Pripomienka na dnešný deň:

Tento deň je môj. Je jedinečný. Nikto na celom svete nemá presne takýto deň. Obsahuje súhrn všetkých mojich skúseností z minulosti a celý môj budúci potenciál. Patrí mi, a môžem s ním urobiť čo chcem. Môžem ho naplniť radostnými okamihmi alebo zničiť nezmyselnými starosťami. Ak mi prídu na myseľ bolestivé spomienky na minulosť alebo hrozivé myšlienky o budúcnosti, zbavím sa ich. Nemôžu mi zničiť dnešný deň.

Myšlienka:

Dnešok je môj vzácny dar od Boha. Ako ho využijem? Čím menej dovolím ostatným, aby ho ovplyvňovali, tým pre mňa bude vyrovnanejší a uspokojujúcejší.“

#AlAnon#Spoluzavislí#DvanásťKrokov#SvojpomocnáSkupina#Uzdravenie#Alkoholizmus#RodinnáDisfunkcia#DennéZamyslenia#DeňPoDniSAlAnonom

#DnešnýDeň

Pridaj komentár