6. deň – EXODUS 90 – Duchovné cvičenia

Úvod / Poľný sprievodca / Stretnutie bratstva / Exodus – Týždne /

Prvý týždeňĎalej →
5 6 7

Denné smerovníky: 1. týždeň

Nachádzate sa v Egypte

Si ochotný uznať, že si sa v Egypte stal otrokom? Odpoveď ÁNO bude vyžadovať úplnú zmenu Tvojho spôsobu života.

Ako na to

1. Vzdaj sa kontroly.

2. Venuj sa svojmu bratstvu.

3. Naplánuj si čas na dennú modlitbu.

4. Buď radostný.

5. Večer si spytuj svedomie.

Modli sa, aby Pán vyslobodil Teba a Tvoje bratstvo.

Modli sa za slobodu všetkých mužov v exoduse, tak ako sa oni modlia za Teba.

Otče náš …

————————

Čítanie: Ex 3:1-6

1 Mojžiš pásol ovce svojho tesťa, madiánskeho kňaza Jetra. Keď raz hnal ovce na púšť, došiel k Božiemu vrchu Horeb. 2 Tu sa mu zjavil Boží anjel v ohnivom plameni z tŕňového kríka. Keď naň hľadel, videl, že tŕňový krík horí plameňom, ale nezhára. 3 Vtedy si Mojžiš povedal: „Pôjdem a obzriem si ten čudný jav. Prečo tŕňový krík nezhorí.“ 4 Keď Pán videl, že prichádza, aby si to obzrel, Boh naňho z tŕňového kríka zavolal: „Mojžiš, Mojžiš!“ On odpovedal: „Tu som.“ 5 I hovoril mu: „Nepribližuj sa sem! Zobuj si z nôh obuv, lebo miesto, na ktorom stojíš, je zem svätá!“ 6 A pokračoval: „Ja som Boh tvojho otca Abraháma, Boh Izáka a Boh Jakuba.“ Vtedy si Mojžiš zakryl tvár, lebo sa bál pozrieť na Boha.

Zamyslenie:

Všimnime si spôsob, akým Boh a Mojžiš započali svoje hlboké priateľstvo. Nie Mojžiš išiel hľadať a nájsť Boha. To sa stáva veľmi zriedka, ak vôbec. Ale práve Boh prišiel sa Mojžišom ako prvý.  Mojžiš rieši svoje každodenné starosti keď sa mu Boh odhalí a dovolí mu odpovedať.  Sv.Terézia z Avily často používala Slnečnicu na popísanie tohto javu. Keď slnko ráno vychádza jeho lúče zaplavia krajinu a slnečnica natočí svoju hlavu smerom k nemu. Ale môže to spraviť až vtedy, keď na ňu zasvieti slnko. Podobne, keď sa duša obráti na Boha, je to preto, lebo Boh spravil prvý krok. Toto je základ duchovného života.

Môže byť  tisíc dôvodov, prečo si sa rozhodol splniť Exodus 90. Ale nie ty si si to vybral – bol to Boh, ktorý ťa k tomu povolal. Týmto volaním, touto pozvánkou, aby si podnikol tieto duchovné cvičenia ťa Boh otvoril k hlbšiemu vzťahu s ním. Počas týchto 90 dní je Božím zámerom sa ti viac odhaliť. Tento krok je jeho, ale je na tebe ako na to odpovieš. Využi tento požehnaný čas aby si „natočil svoju hlavu k Bohu“ aby si ho objavil ako sa ti on nechal odhaliť.

Volaj na Pána v dnešnej modlitbe. Pros ho aby sa ti odhalil viac ako kedykoľvek predtým.

Jedna odpoveď na „6. deň – EXODUS 90 – Duchovné cvičenia“

Pridaj komentár