Richard Rohr: Na prahu premeny 362.: Hodiny lásky

Na tomto linku nájdete ostatné meditácie:
https://thadeuss.wz.sk/na-prahu-premeny/

Deň tristo šesťdesiaty druhý

„Ľudia za dávnych čias snívali o večnom živote a snažili sa naň rôznymi rituálmi pripraviť – tak sa prejavuje náš „inštinkt večnosti“ Často cítime spojenie so zosnulými, ktorých sme milovali. Cítime, že láska je nejak večná, a preto, že je možno večný i život.

Pokiaľ ste niekedy poznali lásku, viete, že vám pripadá nejak neobmedzená, nezaslúžená a totálne nelogická. Láska nás vedie k vysokým stupňom zriekania sa seba samého a taktiež nás necháva v náznakoch zahliadnuť veľkú radosť. Oboje nám pripadá doslova neuveriteľné a žiadnym iným spôsobom nedosiahnuteľné. Pokiaľ má v sebe láska istú kvalitu večnosti, pokiaľ Boh je láska sama, a pokiaľ mi sme schopní mať účasť na Bohu i na láske, potom z toho vyplýva, že i mi by sme mohli byť práve tak veční.

Láska pozná Lásku a dokáže ju rozpoznať. Nečasovosť v nás sa napojuje na Večné mimo nás. Ľudia, ktorí milujú hlboko a sú taktiež hlboko milovaní, vedia, že sa dotkli bezčasovosti a trúfajú si ľahko a takmer prirodzene veriť vo večný život.

Čo my moja intuitívna láska hovorí o živote po smrti?

Richard Rohr: Na prahu premeny – denné meditácie pre mužov; str. 393.

#MužskáSpiritualita #NaPrahuPremeny #DennéMeditáciePreMužov #RichardRohr #Maskulinita #Meditácia #DuchovnáLiteratúra #MeditáciePreMužov

Pridaj komentár