Richard Rohr – Na prahu premeny 284.: Krv

Na tomto linku nájdete ostatné meditácie:
https://thadeuss.wz.sk/na-prahu-premeny/

Deň dvesto osemdesiaty štvrtý

„V mužskej spiritualite nájdeme len málo symbolov mocnejších než krv. Krv je v duchovne i v mytológii všadeprítomná. V ženskej psyché je krv zrejmým spôsobom spojená so životom vďaka menštruácii a pôrodu. Pre mužov sa krv vzťahuje najviac na smrť, pretože si ju spojujeme s umieraním na bojovom poli. Niet divu, že kresťania dávnejšie tak často hovorili o Krvi Kristovej, o veľmi vzácnej krvi, a o spáse touto krvou, ktorú chápali ako životnú silu, ktorá k nám prúdu.

Život nie je skutočný, dokým nám takpovediac nepustí žilou. Smrť nie je skutočná, dokým nie je vidieť krv. Duchovný jazyk je teda fascinovaný krvou i mečom. Až keď meč prebodne srdce a je preliata krv, otvárajú sa nám hlboké vhľady a začíname sa stretávať s veľkou pravdou a svojím pravým JA. Tým sa najskôr asi hovorí, že cena za to všetko je veľmi vysoká. Akú cenu potom asi má možnosť dotknúť sa Boha!

Aké obrazy a pocity vo mne vyvoláva pohľad či pomyslenie na krv?

Richard Rohr: Na prahu premeny – Denné meditácie pre mužov; str. 313.

#MužskáSpiritualita #NaPrahuPremeny #DennéMeditáciePreMužov #RichardRohr #Maskulinita #Meditácia #DuchovnáLiteratúra #MeditáciePreMužov

Pridaj komentár