Richard Rohr: Na prahu premeny 1.: Mužská cesta

Na tomto linku nájdete ostatné meditácie:
https://thadeuss.wz.sk/na-prahu-premeny/

Deň prvý

„V istom momente života sa muž musí vydať na nebezpečnú cestu. Je to nevyhnutné dobrodružstvo, ktoré vedie do neistoty a ktoré v sebe takmer vždy v nejakej podobe zahŕňa ťažkosti a zlyhanie. Muž sa na tejto ceste učí dôverovať viac Bohu, než svojim vlastným predstavám o tom, čo je dobré a čo zlé, a než vlastnému sebahodnoteniu.

S týmto príbehom sa stretávame v bezpočte mýtov, rozprávok a legiend. Muž opustí pohodlie domova, aby sa mohol vrátiť a domov objaviť – ako napísal T. S. Eliot „po prvý krát ho poznať“.

Dnes zvyčajne hľadáme útočisko v nehybnom svete myšlienok a názorov a zmysel hľadáme v práci a v kariére. Často zamieňame role, ktoré hráme, za skutočný život. Každý muž ale nakoniec začne vnímať, že v jeho živote čosi chýba. Toto volanie k uvedomeniu môže zakúsiť v podobe šepkanej výzvy, mocného sna, alebo náhlej a ostrej životnej zmeny – ale nech už sa objaví v akejkoľvek forme, je nutné ho poslúchnuť.

Cítim neurčité volanie k niečomu viac?
Som ochotný mu venovať pozornosť?

Richard Rohr: Na prahu premeny – denné meditácie pre mužov; str. 23.

#MužskáSpiritualita #NaPrahuPremeny #DennéMeditáciePreMužov #RichardRohr #Maskulinita #Meditácia #DuchovnáLiteratúra #MeditáciePreMužov

Pridaj komentár