Richard Rohr: Na prahu premeny 358.: Večnosť

Na tomto linku nájdete ostatné meditácie:
https://thadeuss.wz.sk/na-prahu-premeny/

Deň tristo päťdesiaty ôsmy

„Ako akúsi ozvenu čohosi večného si v sebe nesieme predstavu, že sme určení k večnému životu. Mnohí to nazývajú dušou. Veriaci tomu hovoria vnútorná Božia prítomnosť. Povedomie o čomsi tak nemožnom, ako je večný život, v nás zažína práve večný život, ktorý už je v našom vnútre. je to svätý Duch Boží, čo nám umožňuje vážne dúfať v to, čo my sami iba intuitívne tušíme.

Nemôžeme si predstavovať, ani dúfať v nič, čoho sme sa už nejakým nepatrným spôsobom aspoň nedotkli. Všetko duchovné poznávanie je v skutočnosti rozpamätávaním sa. Keby večný život nebola skutočnosť, toľko ľudí by ho nehľadalo a nedúfalo v neho – nejde tu teda ani tak o akési túžobné prianie, ako skôr o „sekundárne myslenie“: Boh si to pomyslel ako prvý a nám zasial do sŕdc túžbu. Takýto je vzorec, ktorý objavujeme i modlitbou: Boh nás „prinúti“ – primeje myslieť si, že ide o našu myšlienku, a pritom to už je Božia myšlienka! Boh k nám prichádza – ako my. Ako dobrá manželka i Boh necháva muža, nech si myslí, že ten nápad vzišiel z jeho hlavy!

Aký je podľa mňa môj duchovný život?
V čo dúfam?

Richard Rohr: Na prahu premeny – denné meditácie pre mužov; str. 389.

#MužskáSpiritualita #NaPrahuPremeny #DennéMeditáciePreMužov #RichardRohr #Maskulinita #Meditácia #DuchovnáLiteratúra #MeditáciePreMužov

Pridaj komentár