Rezenzia: Bohatý tatino, chudobný tatino

Robert Kiyosaki už pred nejakým časom napísal svoju druhú knihu. Bohatý tatino, chudobný tatino patrí k tým knihám, ktoré prečítate na jeden dúšok a vzápätí sa do nej chcete opäť ponoriť, lebo ste si vedomí, že tam niekde je omnoho viac myšlienok a postrehov, než ktoré ste zachytili.

Táto kniha vychádza v spoluautorstve Kiyosakiho a Sharom Lechterovej.

Mnohé rozprávania zo života majú jednoduchosť prístupnú snáď deväť, desať ročným deťom, ak sú ochotné počúvať. Koniec-koncov, je to práve samotný začiatok finančného vzdelávania Kiyosakiho, tesne po jeho deviatych narodeninách, čo nás prevádza hlavnou líniou knihy. Príbeh strieda príbeh a nám rastú pred očami jednotlivé zákonitosti, alebo ak chceme črty, ľudí, ktorí sú schopní dosiahnuť skutočné bohatstvo a udržať si ho. Kniha by sa tiež mohla volať: „Čo nás v škole zabudli naučiť o peniazoch.“

Niekto by si azda mohol myslieť, že je to len „ďalšie rozprávanie bohatého človeka o svojom bohatstve,“ no, myslel som si to spočiatku tiež. Dal som však knihe šancu na podnet jedného svojho dobrého priateľa a veľmi milo ma prekvapila. Kniha totiž hovorí ako sa musel Kiyosaky zmeniť! Ako autor zmenil a vyformoval svoje postoje? Aké myšlienky sa stali základom jeho života? Ako vníma realitu vlastného života a života okolo sebe?
Takto je v tomto útlom 200 stranovom dielku možné nájsť zdravú psychológiu i duchovný postoj k emóciám, okolnostiam i vzťahom. Možno tu objaviť prvky životnej filozofie. A v neposlednej rade sa pojednáva o peniazoch, snoch a slobode.

Knihu vrelo odporúčam prečítať každému, kto hľadá, ako naplniť svoje sny.

Kiyosaki, Robert T. et Lechter, Sharon L. : Bohatý táta, chudý táta; Praha: Pragma, 2001; v originály: Rich dad poor dad; 216 strán; ISBN 80-7205-822-3.

Pridaj komentár