Richard Rohr: Na prahu premeny 301.: Čo by sme si mali pripomínať

Na tomto linku nájdete ostatné meditácie:
https://thadeuss.wz.sk/na-prahu-premeny/

Deň Tristo prvý

„Večer pres svojou smrťou Ježiš pokľakol a umyl svojim učeníkom nohy. Tento skutok, ktorým Ježiš vydával seba samého, obchádzaj akúkoľvek racionalitu a mieril učeníkom priamo do srdca. Čo to k tomuto skutku prinútilo?

O niečo skôr vstúpila akási žena do miestnosti, kde sa muži zišli k jedlu. Pokľakla a umyla Ježišovi nohy svojimi slzami a osušila ich svojimi vlasmi. Predstavte si, akú musela mať guráž, aby do tej miestnosti vôbec vstúpila. Predstavte si, ako čistá musela byť jej láska, keď ju prinútila umyť Ježišovi nohy vlastnými slzami. Ježiš povedal: „Amen, hovorím vám, všade po celom svete, kde bude ohlasované toto evanjelium, bude sa hovoriť na jej pamiatku o tom, čo spravila“ (Mt 26; 13). Počujete v tom ozvenou neskoršiu Ježišovu výzvu „To čiňte na moju pamiatku“? Možno že stretnutie s touto ženou ho naučilo mocnej sile mytia nôh. My sa na pamiatku Ježiša účastníme svätého prijímania, ale budeme si tiež na pamiatku tej ženy umývať navzájom nohy?

V akých oblastiach života mám vodcovskú rolu?
Keď sa svojej role zhostím v duchu Ježiša, čie nohy budem umývať?
Alebo sa môj spôsob vedenia týmto smerom nevyvíja?

Richard Rohr: Na prahu premeny – denné meditácie pre mužov; str. 332.

#MužskáSpiritualita #NaPrahuPremeny #DennéMeditáciePreMužov #RichardRohr #Maskulinita #Meditácia #DuchovnáLiteratúra #MeditáciePreMužov

Pridaj komentár