Richard Rohr – Na prahu premeny 289.: Čas dospieť

Na tomto linku nájdete ostatné meditácie:
https://thadeuss.wz.sk/na-prahu-premeny/

Deň dvesto osemdesiaty deviaty

„Dokým som bol dieťaťom, hovoril som ako dieťa, zmýšľal som ako dieťa, usudzoval som ako dieťa; keď som sa stal mužom, prekonal som to, čo je detinské.“ (1 Kor 13, 11).

Mnohí z nás, ktorí v tejto oblasti pôsobíme, sme zistili, že množstvo mužov – katolíkov – sa i v strednom veku chodia vyspovedať presne z tých istých vecí, z ktorých sa spovedávali v dvadsiatke. Ich porozumenie sebe samým nedorástlo k väčšej vyspelosti – a keď už sme u toho, rovnako tak ani ich porozumenie Bohu. Stále ich ovláda naprogramovanie z detstva.

Čím to je, že toľkí z nás dosahuje vysoké vzdelanie a získava množstvo skúseností v oblasti, ktorú sme si zvolili na základe vlastného záujmu, a pritom, čo sa týka Boha, hriechu, spásy, odpustenia, cirkvi a lásky naďalej lipneme na infantilnom poňatí? Svojou prácou v spoločenstve MALE sa snažíme vytvoriť dospelé náboženstvo a dospelých mužov, ktorí dokážu byť partnermi svojim ženám, otcami svojim deťom, inteligentnými a nereakcionárskymi občanmi a Božími služobníkmi v tomto trpiacom svete.

Ako sa za tie roky zmenilo moje chápanie seba samého, pokiaľ sa vôbec zmenilo?
Ako sa zmenilo moje chápanie Boha, ak sa zmenilo?

Richard Rohr: Na prahu premeny – Denné meditácie pre mužov; str. 318.

#MužskáSpiritualita #NaPrahuPremeny #DennéMeditáciePreMužov #RichardRohr #Maskulinita #Meditácia #DuchovnáLiteratúra #MeditáciePreMužov

Pridaj komentár