Richard Rorh: Na prahu premeny 307.: Stáť v medzipriestore

Na tomto linku nájdete ostatné meditácie:
https://thadeuss.wz.sk/na-prahu-premeny/

Deň tristo siedmy

„Svojou poslednou a najdôležitejšou lekciou učí Ježiš na kríži ľudstvo tomu, ako udržať stred a zároveň sa svoj účet vyplniť tragické nedostatky dejín – miesto toho, aby som stále chcel, aby cenu zaplatili iný. Vezmite si kríž ako geometrický symbol. Ježiš visí na priesečníku protichodných síl a za ich uzmierenie platí vlastným telom (Ef 2; 13 – 18).

Zakaždým, keď sa snažíte držať veci pohromade – postaviť most alebo sa stať mostom – budete trpieť. Keď sa odmietnete schovať do ktoréhokoľvek zo zabezpečených táborov – ľavicovej alebo pravicovej ideológie, čiernych alebo bielych, kresťanov alebo židov, Američanov alebo Arabov, homosexuálov alebo heterosexuálov – pripravte sa, že vás budú „všetci nenávidieť“ (Mt 10; 22) a tak, ako Ježiš, nebudete mať „kde by ste hlavu zložili“ (Lk 9; 58). Žiť tajomstvo kríža často znamená, že v nádeji , že uzdravíte každého, nepotešíte nikoho.

Čo ma stála snaha stať sa mostom?

Richard Rohr: Na prahu premeny – denné meditácie pre mužov; str. 338.

#MužskáSpiritualita #NaPrahuPremeny #DennéMeditáciePreMužov #RichardRohr #Maskulinita #Meditácia #DuchovnáLiteratúra #MeditáciePreMužov

Pridaj komentár