Richard Rohr – Na prahu premeny 300.: Múdrosť nášho tela

Na tomto linku nájdete ostatné meditácie:
https://thadeuss.wz.sk/na-prahu-premeny/

Deň tristý

„Ženy sa učia nadväzovať vzťah s vlastným telom prirodzenejšie. My muži sa zvyčajne viac riadime hlavou. Učíme sa ignorovať rany, modriny i lekcie, ktoré nám dáva telo, a napriek bolesti pokračovať v hre. Ženy vraj majú päťkrát obsiahlejšiu slovnú zásobu k popisu vnútorných stavov a pocitov než muži! Ženy majú istú výhodu, menštruácia a pôrod ich učia, že život je bolestivý a že človek musí byť v spojení so svojim vnútrom. Ženy takto poznávajú tajomstvo a silu vo vnútri tela.

I my muži musíme nejak podniknúť zostup do tela, presne ako Ježiš pri Vtelení. Často mi napadá, či práve v tom nespočíva najhlbšie jadro našej sexuálnej túžby. Nie je to zaujímavé, že mnoho, ak nie väčšina, svetových mytológií spojuje nebo s otcom a zem s matkou? Ježiš neustále pobáda mužov, aby v tom či v onom zmysle „zostúpili dolu“, a ženy zvyčajne vyzýva, aby „povstali“. Dúfajme, že sa stretneme uprostred.

Nakoľko som začal chápať a prijímať, že moje telo je sväté a ponúka mi múdrosť?
Kedy a ako môžem svojmu telu načúvať?

Richard Rohr: Na prahu premeny – denné meditácie pre mužov; str. 331.

#MužskáSpiritualita #NaPrahuPremeny #DennéMeditáciePreMužov #RichardRohr #Maskulinita #Meditácia #DuchovnáLiteratúra #MeditáciePreMužov

Pridaj komentár