Richard Rohr – Na prahu premeny 297.: Kolobeh

Na tomto linku nájdete ostatné meditácie:
https://thadeuss.wz.sk/na-prahu-premeny/

Deň dvesto deväťdesiaty siedmy

„V druhej polovici života začíname podľa vlastnej skúsenosti chápať, že život má špirálovitú povahu. Niekedy sa stáva, že zabúdame na svoju cestu, strácame z očí svoje hľadanie a utápame sa v každodenných maličkostiach. Túto skúsenosť nazýva mnoho veľkých duchovných tradícií „neúprosným kolobehom“ umierania a povstávania. Takýto je vzorec ľudského života, vzorec striedavého upamätávania a zabúdania, chvíľkového žitia a opätovnej smrti, i keď sme prisahali, že túto istú chybu už nikdy nespravíme. Všetko, čím sme, a všetko, čo je nám drahé, je vydané na milosť kolesu šťasteny.

Nezostáva nám nič iné, než hlboká dôvera, že keď na svojej ceste potrebujeme pomoc, pomoc sa objaví. Takúto podobu má dôvera v Boha. Akonáhle ste sa stretli so svojou dušou, už viete, že ste vedený. Ste vedený zvnútra, a dokonca i ono neúprosné kolo života je vaším učiteľom. Je to práve cyklus prepadov a obnovení, čo vás pomaly skladá do veľmi bezpečnej Božej náruče.

Kedy som mal pocit, že sa v život pohybuje v kruhu?“

Richard Rohr: Na prahu premeny – denné meditácie pre mužov; str. 328.

#MužskáSpiritualita #NaPrahuPremeny #DennéMeditáciePreMužov #RichardRohr #Maskulinita #Meditácia #DuchovnáLiteratúra #MeditáciePreMužov

Pridaj komentár