Richard Rohr – Na prahu premeny 274.: Muži nadživotnej veľkosti

Na tomto linku nájdete ostatné meditácie:
https://thadeuss.wz.sk/na-prahu-premeny/

Deň dvesto sedemdesiaty štvrtý

„O niektorých ľuďoch hovoríme, že dosiahli nadživotnej veľkosti. Keby sme mali možnosť nahliadnuť do ich minulosti, zistili by sme, že v istom životnom okamžiku boli privedení na samú hranicu svojich síl a objavili v sebe skutočný Zdroj. Prešli si nejakým kolapsom, ktorý im pripadal ako smrť. Ale namiesto toho, aby ich to zrazilo na kolená, prerazilo im to cestu ďalej! Namiesto toho, aby sa smrti vyhýbali, pokúšali sa ju ocigániť, či sa kvôli nej pajedili, prešmi ňou – prešli smrťou svojho starého ja, svojho malého života, svojich nedokonalostí, svojich iluzórnych snov, svojich rán, svojich záští a svojho obmedzeného vnímania vlastného osudu.

Keď týmto prešli, ocitli sa na druhom brehu obohatení o vedomie, že smrť im nabudúce nemôže ublížiť. „Veď – stratil som snáď smrťou niečo?“ hovoria. Tento proces by sa správne mal odohrávať pri kresťanskom iniciačnom rituály pri ktorom sme najskôr „spolu s Ním pochovaný v smrť“ a potom máme „účasť i na Jeho zmŕtvychvstaní“ (Rim 6; 4-5). Ľuďmi nadživotnej veľkosti by sme správne mali byť všetci. Tak by mala znieť definícia kresťana.

Akú smrť som zakúsil sám v sebe a k čomu následne viedla?

Richard Rohr: Na prahu premeny – Denné meditácie pre mužov; str. 303.

#MužskáSpiritualita #NaPrahuPremeny #DennéMeditáciePreMužov #RichardRohr #Maskulinita #Meditácia #DuchovnáLiteratúra #MeditáciePreMužov

Pridaj komentár