Ako znie otázka?

Deň sto osemdesiaty tretí

Na tomto linku nájdete ostatné meditácie:
https://thadeuss.wz.sk/na-prahu-premeny/

„Väčšina veriacich ľudí je presvedčená, že Boh je odpoveď. Avšak, spýtame sa niekedy sami seba, ako znie skutočná otázka?

Potrebuje Boh, aby sme vedeli, že existuje? Je Boh tak neistý, aby potreboval od nás, aby sme mu dávali to správne meno? Je „Boh“ skutočne len niečo ako správna odpoveď vo veľkom teste? Existuje Boh preto, aby sme o ňom (alebo o nej) mohli premýšľať podľa schválených pravidiel? Je snáď možné, aby Bihu, ktorý stvoril miliardy galaxií, tak moc záležalo na všeliakých naši titerných (prťavých, mrňavých) reklamných kampaniach, ktorými sa ho snažíme propagovať? Prečo by boh, ktorý stvoril hory, vychádzajúci Mesiac a pávy potreboval nás, aby sme svetu vysvetľovali, kým je? Skutočne Boh potrebuje, aby som JA všetkému dokonale porozumel a toto svoje porozumenie potom oznamoval ostatným?

Keď sa pozrieme na dejiny náboženstiev a na dejiny násilia, uvidíme, ako sa ustavične prekrývajú. Uvidíme, že nie vždy vedú správne odpovede k tomu, aby sa ľudia mali radi a zachovávali vernosť, ani k tomu, aby svet bol zdravý. Začneme mať také tušenie, že až moc veľká spústa ľudí so správnymi odpoveďami si nikdy nepoložila tie správne otázky.

Aké otázky vedú môj život práve teraz?“

Richard Rohr: Na prahu premeny – denné meditácie pre mužov; str. 209.

#MužskáSpiritualita #NaPrahuPremeny #DennéMeditáciePreMužov #RichardRohr #Maskulinita #Meditácia #DuchovnáLiteratúra #MeditáciePreMužov

#AkoZnieOtázka

Pridaj komentár