Recenzia: Neviditeľná invázia

Príbeh kráľovských bojovníkov, ktorých zo Zeme povolal Ruwach do tajuplného sveta Ahoratosu sa krásne rozvíja do šírky i hĺbky. Evan a jeho brat Xavier, kamaráti Levi, Brianna a Manuel prežívajú napínavé dobrodružstvá v Ahoratose i na Zemi. Ďalší cieľ na ceste, medzeru v skalách, či svetlo v tme vidíte, až potom ako začnete kráčať tým správnym smerom. Zbroj, ktorú dostali bojovníci od Ruwacha, či Jeho myšlienky, im ukazujú správnu cestu. Čerpajú z Múdrosti Knihy, ktorú písal sám Zdroj.

Hneď na začiatok bojovníci stretnú Rooka, mládenca, ktorého zachránili v minulom diele zo strašného väzenia v Skotose. Ruwach ho zbavil kovových častí a opäť má podobu človeka. Teraz on sám oslobodzuje iných zo zajatia zlým Ponerosom, vládcom Skotosu. Pomáha mu pri tom aj nová bojovníčka Ivi, ktorá sa nakoniec pripojí k naším malým hrdinom.

Deti – ako kráľovský bojovníci – sa učia používať svoju výzbroj: zbroj, opasok, topánky, a najnovšie aj štít a prilbu,

Tento krát sa do vážnych problémov a osídel Ponérosa zapletie Evan a Brianna. Nepriateľ má o kráľovských bojovníkov čím ďalej tým väčší záujem. Enti podobný oceľovým motýľom, Kripti klamársky našepkávači, ovládajúci myseľ, Oletroni obrovské žeravé tváre a nakoniec záhadný Kvaritán… Boj sa prenáša i na Zem…

Kniha je určená pre deti a mládež od 8 do 12 rokov, pobaví i poučí aj staršie ročníky. Odovzdáva hlboké morálne a duchovné posolstvo o duchovnej ceste, ktoré obohatí človeka, a robí to nevtieravou dobre čitateľnou formou. Krásnym spôsobom sa pohráva s biblickým textom, kde Pavol vymenúva duchovnú výzbroj. 

Priscilla Schirerová a Gina Detwilerová: Neviditeľná invázia.

Pridaj komentár