Meditácie hoxarovcov

Ježiš povedal v Jánovi 16,33 ,,vo mne môžete mať pokoj. Vo svete budete mať súženie, ale dúfajte! Ja som premohol svet.“

Pavol tomu rozumel. Práve bol ukameňovaný a skoro mŕtvy, ale zázračne sa uzdravil. Na druhý deň bol už znova na svojej ceste a to nemal pohodlné auto, ktoré by šoféroval na dobrej ceste.  V 2 Korinťanom 11, 23-28 rozpráva o utrpeniach a ťažkostiach, ktoré zažil.

S Robertom sme mali tiež naše časy skúšok a ťažkostí.  Náš zoznam nebol tak ťažký, ako Pavlov, ale porovnávanie toho, čím som ja trpel s tým, čo niekto iný utrpel, neprináša ovocie. Moja bolesť je moja bolesť a bolí to.  Môžem dovoliť môjmu utrpeniu, aby ma spravilo zahorknutým, alebo môžem použiť moje utrpenie, aby som sa stal lepším. Keď ma niekto zradil, potrebovala som odpustiť, keď ma niekto odmietol, potrebovala som odpustiť, keď ma niekto využíval, potrebovala som odpustiť. V každej situácii odpustenie prinieslo prepustenie.  

Niekedy zistíme, že situácia sa stále opakuje. Potom je dobré spýtať sa Otca, či existuje koreň, ktorý spôsobuje opakujúce sa okolnosti. Kedy bol prvýkrát, čo som bol zosmiešňovaný, kedy bol prvýkrát, čo som bol šikanovaný, kedy bol prvýkrát…  Odpustenie, ako dieťa, ktoré zažilo bolesť, prinesie uvoľnenie a slobodu.  To môže byť ťažké a možno budete potrebovať niekoho, kto je skúsený v modlitbe, aby vám pomohol.  Alebo možno budete považovať za užitočný pre vás seminár Otcovo srdce.

Ježiš prichádza a dáva nám pokoj; to znamená, pokoj v našich okolnostiach a tiež moc prekonať naše okolnosti.

Pridaj komentár